Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Kate Spade NY Charlotte Leather Blush Pink Shoulder Strap Crossbody Bag Flap
$56.97 $45.58
- The Kate Spade NY Charlotte Leather Blush Pink Shoulder Strap Crossbody Bag is a stylish and versatile accessory for women.
- Made from leather with a solid pink exterior, this small rectangular bag features a magnetic closure and a shoulder strap handle in a coordinating blush pink color.
- The gold hardware adds a touch of elegance, while the inner pockets and chain strap offer functionality.
- This designer handbag from the Kate Charlotte product line is perfect for adding a pop of color and sophistication to any outfit.
Measurements : 7” Hight – 1.1/2” Depth – 10” Width
1 in stock
| Weight | 3.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 10.0 × 2.0 in |
| Bag Width | 10 in |
| Pattern | Solid |
| Shape | Rectangle |
| Closure | Magnetic |
| Bag Height | 7 in |
| Handle/Strap Color | Pink |
| Size | Medium |
| Handle Style | Shoulder Strap |
| Lining Material | Fabric |
| Hardware Color | Gold |
| Bag Depth | 1.1 in |
| Exterior Material | Leather |
| Vintage | No |
| Department | Women |
| Lining Color | Beige |
| Exterior Color | Pink |
| Style | Shoulder Bag |
| Theme | Designer |
| Features | ["Chain Strap", "Inner Pockets"] |
| Handle/Strap Material | ["Metal", "Leather"] |
| Country of Origin | China |
| Product Line | Kate Charlotte |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | kate spade new york |
- The Kate Spade NY Charlotte Leather Blush Pink Shoulder Strap Crossbody Bag is a stylish and versatile accessory for women.
- Made from leather with a solid pink exterior, this small rectangular bag features a magnetic closure and a shoulder strap handle in a coordinating blush pink color.
- The gold hardware adds a touch of elegance, while the inner pockets and chain strap offer functionality.
- This designer handbag from the Kate Charlotte product line is perfect for adding a pop of color and sophistication to any outfit.
Measurements : 7” Hight – 1.1/2” Depth – 10” Width



























Reviews
There are no reviews yet.