Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Laina Rauma Velvet Blue Sweater XXL Lounge Wear Stretch Soft Luxe Short Sleeve
$59.97 $47.98
Material: Polyester-Spandex / Shirt has 1 front pocket
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Shirt: Shoulder to shoulder: 47″(23.5×2) – Pit to pit: 62″(31×2) – Shoulder to cuff: 14.5”- Length: 30”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Country of Origin | United States |
| Pattern | Solid |
| Chest | 62 in |
| Sleeve Length | Short Sleeve |
| Closure | Button |
| Occasion | Leisure |
| Size | XXL |
| Garment Care | Hand Wash Only |
| Color | Blue |
| Material | Polyester-Spandex |
| Fabric Type | Velvet |
| Accents | Fabric |
| Vintage | No |
| Fit | Relaxed |
| Personalize | No |
| Size Type | Plus |
| Department | Women |
| Type | Blouse |
| Style | Button Up |
| Features | Stretch |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer", "Winter"] |
| Handmade | No |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Laina Rauma |
Material: Polyester-Spandex / Shirt has 1 front pocket
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Shirt: Shoulder to shoulder: 47″(23.5×2) – Pit to pit: 62″(31×2) – Shoulder to cuff: 14.5”- Length: 30”





















Reviews
There are no reviews yet.