Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Le Suit Polyester Blazer Suit Suit Size 10 Gray Notch Collar Lined Pockets 1PC
$24.97 $19.98
Material & Lining:Polyester
Blazer has Lining –Blazer has pockets
Measurements are approximate /taken with the garmentlaying flat, and not stretched
Blazer: Shoulder toshoulder: 30″(15×2) – Pit to pit: 40″(20×2) – Shoulder to cuff: 23.5”-Length: 23.5”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Outer Shell Material | Polyester |
| Chest | 40 in |
| Jacket/Coat Length | Regular |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Closure | Button |
| Occasion | ["Business", "Party/Cocktail"] |
| Size | 10 |
| Color | Gray |
| Lining Material | Polyester |
| Accents | Button |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Fit | Classic |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Type | Blazer |
| Style | Blazer |
| Theme | Classic |
| Features | Lined |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Country/Region of Manufacture | Vietnam |
| Jacket Lapel Style | Notch |
| Handmade | No |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Le Suit |
Material & Lining:Polyester
Blazer has Lining –Blazer has pockets
Measurements are approximate /taken with the garmentlaying flat, and not stretched
Blazer: Shoulder toshoulder: 30″(15×2) – Pit to pit: 40″(20×2) – Shoulder to cuff: 23.5”-Length: 23.5”

















Reviews
There are no reviews yet.