Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Love & Lemonade Sequin Evening Gown Size S Black Beaded Strapless Stretch Prom
$74.97 $59.98
Love & Lemonade Sequin Evening Gown Size S Black Beaded Spaghetti Strap Stretch
Approximates Measurements
Pit to pit: 29″(14.5×2) – Waist: 26″(13×2) – Hips: 34″(17×2) – Length: 51”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Country of Origin | China |
| Chest | 29 in |
| Closure | Zip |
| Neckline | Crew Neck |
| Occasion | ["Formal", "Holy Communion", "Party/Cocktail", "Wedding"] |
| Size | S |
| Accents | ["Beaded", "Sequin"] |
| Dress Length | Long |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Waist | 26 in |
| Style | Maxi |
| Features | ["Collarless", "Lined", "Stretch"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Winter"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Sleeve Length | Sleeveless |
| Character | None |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Black |
| Sleeve Type | Strapless |
| Material | Polyester |
| Size Type | Regular |
| Theme | City |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | Love and lemonade |
Love & Lemonade Sequin Evening Gown Size S Black Beaded Spaghetti Strap Stretch
Approximates Measurements
Pit to pit: 29″(14.5×2) – Waist: 26″(13×2) – Hips: 34″(17×2) – Length: 51”



























Reviews
There are no reviews yet.