Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Young Fabulous & Broke Thea Rayon Dress S Raisin Starburst Wash High Low Ruffle
$48.97 $39.18
Material: Rayon
Measurements are approximate / taken with the garment laying flat, and not stretched
Shoulder to shoulder: 27″ (13.5×2) – Waist: 29″ (14.5×2) -Front length:20” – Back l ength: 47”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Pattern | Tie Dye |
| Sleeve Length | Short Sleeve |
| Neckline | V-Neck |
| Closure | Zip |
| Occasion | Casual |
| Manufacturer Color | Raisin Starburst Wash |
| Garment Care | Hand Wash Only |
| Size | S |
| Color | Raisin-Off white |
| Sleeve Type | Kimono Sleeve |
| Material | Rayon |
| Accents | Ruffle |
| Dress Length | Long |
| Personalize | No |
| Size Type | Regular |
| Department | Women |
| Style | Maxi |
| Theme | City |
| Features | Asymmetric |
| Waist | 29 in |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Young Fabulous & Broke |
Material: Rayon
Measurements are approximate / taken with the garment laying flat, and not stretched
Shoulder to shoulder: 27″ (13.5×2) – Waist: 29″ (14.5×2) -Front length:20” – Back l ength: 47”



























Reviews
There are no reviews yet.