Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Lulus Elevate Polyester Embroidered Dress M Blue Open Back Crisscross Flare Maxi
$38.97 $31.18
Waist: 28″(14×2) – Hips: 42″(21×2) – Length: 51”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Closure | Zip |
| Neckline | V-Neck |
| Occasion | ["Formal", "Holy Communion", "Party/Cocktail", "Wedding"] |
| Size | M |
| Accents | Embroidered |
| Dress Length | Long |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Waist | 28 in |
| Style | Maxi |
| Features | ["Collarless", "Lined"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Winter"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Sleeve Length | Sleeveless |
| Character | None |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Blue |
| Sleeve Type | Spaghetti strap |
| Material | Polyester |
| Size Type | Regular |
| Theme | City |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Lulus |
Waist: 28″(14×2) – Hips: 42″(21×2) – Length: 51”





















Reviews
There are no reviews yet.