Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Mickael Kors Sweater L Tan Chunky Knit Poncho Mock Neck Full Zip Toggle Cape
$33.97 $27.18
Material: Cotton-Acrylic
Sweater hasĀ zipper and toggle closure
Out of stock
| Weight | 2.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Chest | 39 in |
| Neckline | Mock Neck |
| Occasion | ["Business", "Casual", "Travel"] |
| Size | L |
| Fabric Type | Knit |
| Accents | Zipper |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Style | Cape |
| Features | ["Breathable", "Full Zip", "Stretch"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Pattern | Solid |
| Knit Style | Chunky-Knit |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Tan |
| Sleeve Type | Kimono Sleeve |
| Material | ["Acrylic", "Cotton"] |
| Fit | Regular |
| Size Type | Regular |
| Type | Sweater |
| Theme | ["Bohemian", "City", "Classic", "Countries", "Cowboy", "Hippie", "Peasant"] |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Condition | New without tags |
| Brand | Mikael kors |
Material: Cotton-Acrylic
Sweater hasĀ zipper and toggle closure































Reviews
There are no reviews yet.