Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Mix No 6 Suede Shoes 8.5M Adjustable Strap 2 Tone Almond Toes Padded Footbed
$27.97 $22.38
Shoes is in good condition
Adjustable strap closure
Heel height: 3.25 in
1 in stock
| Weight | 3.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Pattern | Colorblock |
| Toe Shape | Almond Toe |
| Closure | Slip On |
| US Shoe Size | 8.5M |
| EU Shoe Size | 39 |
| Color | Multicolor |
| Heel Height | High (3-3.9 in) |
| Vintage | No |
| Department | Women |
| Type | Heel |
| Customized | No |
| Heel Style | Block |
| Style | Platform |
| Theme | City |
| Features | ["Comfort", "Cushioned", "Padded"] |
| Shoe Width | M |
| Upper Material | Synthetic |
| Insole Material | Synthetic |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Mix No. 6 |
Shoes is in good condition
Adjustable strap closure
Heel height: 3.25 in



















Reviews
There are no reviews yet.