Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
New INC International Concepts Tie Dye Cargo Joggers Satin Pant Size M Stylish
$22.97 $18.38
Pant has 2 pockets – Loops for belt
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat,and not stretched
Waist: 31″(15.5×2) –Rise: 13.5” -Inseam: 27″ – Length: 38’’
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Business", "Party/Cocktail"] |
| Size | M |
| Fabric Type | Satin |
| Accents | Button |
| Vintage | No |
| Rise | 13.5 in |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Inseam | 27 in |
| Style | Dress Pants |
| Features | Pockets |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Waist Size | 31 in |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Color | Green |
| Front Type | Flat Front |
| Material | Polyester |
| Fit | Regular |
| Size Type | Regular |
| Type | Pants |
| Leg Style | Tapered |
| Theme | Luxury |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | INC International Concepts |
Pant has 2 pockets – Loops for belt
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat,and not stretched
Waist: 31″(15.5×2) –Rise: 13.5” -Inseam: 27″ – Length: 38’’





















Reviews
There are no reviews yet.