Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
PANTAGIS Vintage Green Velour Strappy Tiered Whimsigoth Stretch Dress Size 14W
$72.00 $57.60
Beautiful vintage dress with zipper and elastic at back
Approx. measurements
Armpit to armpit: 36” (18×2)
Waist: 34”(17×2)
Hips: 46”(23×2)
Length: 36.5”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Occasion | Cocktail-Evening |
| Waist Size | 34 in |
| Decade | 1900s |
| Color | Green |
| Material | Velour |
| Size (Women's) | 14W |
| Size Type | Plus |
| Hip Size | 46 In |
| Style | Tiered |
| Original/Reproduction | Original |
| Look | Eveningwear |
| Shoulder to Hem | 36.5 in |
| Brand | Pantagis |
Beautiful vintage dress with zipper and elastic at back
Approx. measurements
Armpit to armpit: 36” (18×2)
Waist: 34”(17×2)
Hips: 46”(23×2)
Length: 36.5”























Reviews
There are no reviews yet.