Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Salvatore Ferragamo Leather Pumps Shoes Size 8.5B Tan Black Cap Toe Block Heel
$89.97 $71.98
Beautiful Salvatore Ferragamo Women shoes with no significant signs of wear
Heel: 3 in
Out of stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 4.0 in |
| Toe Shape | Cap Toe |
| Closure | Slip On |
| US Shoe Size | 8.5B |
| Occasion | ["Business", "Christening", "Party/Cocktail", "Wedding"] |
| Platform Height | 0.5 in |
| Heel Height | Mid (2-2.9 in) |
| Accents | Two Tones |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Style | Pumps, Classics |
| Outsole Material | Leather |
| Features | ["Cap Toe", "Comfort"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer", "Winter"] |
| Pattern | Two Tones |
| EU Shoe Size | 40 |
| Color | Tan -Black |
| Lining Material | Leather |
| Material | Leather |
| Type | Heel |
| Customized | No |
| Heel Style | Block |
| Model | Salvatore Ferragamo Florence |
| Shoe Width | B |
| Country/Region of Manufacture | Italy |
| Upper Material | ["Leather", "Suede"] |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Salvatore Ferragamo |
Beautiful Salvatore Ferragamo Women shoes with no significant signs of wear
Heel: 3 in

































Reviews
There are no reviews yet.