Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
St John Sport By Marie Gray Sweater S Pink Black Knit Zip Up Stretch Pockets
$96.97 $77.58
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Shoulder to shoulder: 32 ” (16×2) ) – Pit to pit: 38” (19×2) ) – Shoulder to cuff: 22.5”-Length: 23”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Country of Origin | United States |
| Outer Shell Material | Knit |
| Chest | 38 In |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Business", "Formal", "Party/Cocktail"] |
| Size | S |
| Fabric Type | Knit |
| Accents | Zipper |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Style | Jacket |
| Features | Stretch |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer", "Winter"] |
| Handmade | No |
| Shoulder to cuff | 24.5 in |
| Pattern | Solid |
| Jacket/Coat Length | Regular |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Garment Care | Dry Clean Only |
| Lining Material | Knit |
| Color | Pink-Black |
| Fit | Classic |
| Size Type | Regular |
| Type | Blazer |
| Theme | ["City", "Classic", "Sports"] |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Zip-Up |
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Shoulder to shoulder: 32 ” (16×2) ) – Pit to pit: 38” (19×2) ) – Shoulder to cuff: 22.5”-Length: 23”



























Reviews
There are no reviews yet.