Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Unbranded Laced Wedding Dress Size 18W White Beaded Adjustable String Strapless
$135.00 $108.00
Material: 100%Polyester
Measurements are approximate Taken with the garment laying flat, and not stretched
Dress: Bust: 40”(20×2) -Waist :37”(18.5×2) – Length front: 55” – Length back:83”
1 in stock
| Weight | 3.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 15.0 × 6.0 in |
| Neckline | Strapless |
| Detailing | ["Beading", "Embroidery"] |
| Color | White |
| Sleeve Style | Long Sleeve |
| Material | Polyester |
| Silhouette | ["Ball Gown/Duchess", "Mermaid & Trumpet", "Asymmetric"] |
| Size (Women's) | 18W |
| Dress Length | Train |
| Personalize | No |
| Designer/Brand | Unbranded |
| Size Type | Regular |
| Back Closure | ["Corset", "lace"] |
| Style | Ball Gown |
| Look | Princess |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
Material: 100%Polyester
Measurements are approximate Taken with the garment laying flat, and not stretched
Dress: Bust: 40”(20×2) -Waist :37”(18.5×2) – Length front: 55” – Length back:83”

























Reviews
There are no reviews yet.