Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Lululemon Men Commision Pants Size 36×33 Athletic Warpstreme Commuter Stretch
$43.97 $35.18
Pant has 2 back and 3 slant pockets
Measurements areapproximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Waist: 36″(18×2) –Rise: 12” -Inseam: 33″ – Length: 43.5’’ – Leg Opening: 8.0″
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 2.0 in |
| Country of Origin | Philippines |
| Closure | ["Button", "Zip"] |
| Occasion | ["Business", "Casual", "Travel"] |
| Size | 36 in |
| Accents | ["Button", "Zipper"] |
| Vintage | No |
| Rise | 12 In |
| Personalize | No |
| Department | Men |
| Pocket Type | 5-Pocket Design |
| Inseam | 33 in |
| Style | Pants |
| Features | ["Comfort", "Pockets", "Stretch"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer", "Winter"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Garment Care | Machine Washable |
| Waist Size | 36 in |
| Color | Tan |
| Suspender Buttons/Belt Loops | Belt Loops |
| Front Type | Flat Front |
| Fit | Athletic |
| Size Type | Regular |
| Type | Pants |
| Theme | Designer |
| Item Condition | Pre-owned – Excellent |
| Brand | Lululemon |
Pant has 2 back and 3 slant pockets
Measurements areapproximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Waist: 36″(18×2) –Rise: 12” -Inseam: 33″ – Length: 43.5’’ – Leg Opening: 8.0″

















Reviews
There are no reviews yet.