Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Melissa Honey Ad Cameo Perfumed Scented T Straps Flat Sandals Size 8 Bow Casual
$38.97 $31.18
- The Melissa Honey Flats are a stylish and casual choice for women.
- With a beige color and a strappy design featuring a bow accent
- these sandals are perfect for the summer and spring seasons.
- Made of rubber and plastic materials, they have a comfortable flat heel and a standard shoe width. T
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.0 × 12.0 × 9.0 in |
| Closure | Buckle |
| US Shoe Size | 8 |
| Occasion | Casual |
| EU Shoe Size | 37 |
| Color | Beige |
| Lining Material | PVC |
| Heel Height | Flat (Under 1 in) |
| Accents | Bow |
| Vintage | No |
| Department | Women |
| Type | Sandal |
| Heel Style | Flat |
| Model | Melissa Honey Chrome |
| Style | Strappy |
| Outsole Material | Rubber |
| Features | Straps |
| Shoe Width | Standard |
| Upper Material | Rubber Plastic |
| Season | ["Spring", "Summer"] |
| Country/Region of Manufacture | Brazil |
| Insole Material | Rubber |
| Product Line | Melissa |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Melissa |
- The Melissa Honey Flats are a stylish and casual choice for women.
- With a beige color and a strappy design featuring a bow accent
- these sandals are perfect for the summer and spring seasons.
- Made of rubber and plastic materials, they have a comfortable flat heel and a standard shoe width. T

























Reviews
There are no reviews yet.