Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Michael Costello X Revolve Polyester Stretch Jumpsuit XS Pink Blossom Peplum
$148.97 $119.18
Material: Polyester & Lining: Spandex-Polyester
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Pit to pit: 28″ (14×2) – Waist: 25″(12.5×2) – Rise: 13” -Inseam: 33.5″ – Length: 45’’
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Chest | 28 in |
| Closure | Zip |
| Neckline | Off the Shoulder |
| Occasion | ["Casual", "Party/Cocktail", "Travel", "Wedding"] |
| Number of Pieces | 1 Piece |
| Size | XS |
| Accents | Layered |
| Vintage | No |
| Department | Women |
| Inseam | 33.5 IN |
| Style | Jumpsuit |
| Features | Stretch |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Floral |
| Sleeve Length | Short Sleeve |
| Character | Michael |
| Garment Care | Hand Wash Only |
| Color | Pink |
| Material | ["Polyester", "Polyester-Spandex"] |
| Fit | Regular |
| Size Type | Regular |
| Type | One-Piece |
| Leg Style | Straight |
| Theme | Designer |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | Michael Costello |
Material: Polyester & Lining: Spandex-Polyester
Measurements are approximate /taken with the garment laying flat, and not stretched
Pit to pit: 28″ (14×2) – Waist: 25″(12.5×2) – Rise: 13” -Inseam: 33.5″ – Length: 45’’





























Reviews
There are no reviews yet.