Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
MICHAEL KORS Gold Leather Espadrille Wedge Slip On Peep Toes Pumps Shoes Size 9M
$42.97 $34.38
MICHAEL KORS Gold Leather Espadrille Wedge Slip On Peep Toes Pumps Shoes Size 9M
Heel height : 4 in
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 12.0 × 4.0 in |
| Pattern | Solid |
| Toe Shape | Pointed Toe |
| Closure | Slip On |
| US Shoe Size | 9M |
| Occasion | ["Business", "Casual", "Party/Cocktail"] |
| EU Shoe Size | 40 |
| Color | Gold |
| Platform Height | 0.5 in |
| Heel Height | Ultra High (4 in & Higher) |
| Vintage | No |
| Department | Women |
| Type | Heel |
| Customized | No |
| Heel Style | Wedge |
| Style | Pumps, Classics |
| Outsole Material | Leather |
| Theme | Colorful |
| Features | Lined |
| Shoe Width | M |
| Season | ["Fall", "Spring", "Summer", "Winter"] |
| Upper Material | Suede |
| Handmade | No |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Michael Kors |
MICHAEL KORS Gold Leather Espadrille Wedge Slip On Peep Toes Pumps Shoes Size 9M
Heel height : 4 in



























Reviews
There are no reviews yet.