Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
Michael Kors Leather Suede Peep Toe Pumps Shoes 8M Blue Strappy Back Zip
$25.97 $20.78
Beautiful blue leather suede strappy peep toes
Shoe is new with some come color changes in the inside
Heel: 4.2”
Platform:1”
Out of stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 15.0 × 3.0 in |
| Country of Origin | China |
| Toe Shape | Peep Toes |
| Closure | Zip |
| US Shoe Size | 8 M |
| Occasion | Business|Christening|Formal|Party/Cocktail|Wedding |
| Platform Height | 1 |
| Heel Height | High (3-3.9 in) |
| Accents | Zipper |
| Vintage | No |
| AU Shoe Size | 8 |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Style | Strappy |
| Outsole Material | Leather |
| Features | Zipper|Strappy |
| Season | Fall|Spring|Summer|Winter |
| UK Shoe Size | 5.5 |
| Pattern | Solid |
| Heel to Toe Drop | 4.2 in |
| EU Shoe Size | 39 |
| Color | Blue |
| Lining Material | Leather |
| Modified Item | No |
| Type | Heel |
| Customized | No |
| Exact Heel Height | 4.2'' |
| Heel Style | Stiletto |
| Theme | City |
| Shoe Width | M |
| Upper Material | Suede|Leather |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | Michael Kors |
Beautiful blue leather suede strappy peep toes
Shoe is new with some come color changes in the inside
Heel: 4.2”
Platform:1”

















Reviews
There are no reviews yet.