Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
New ELLIATT Black Asymmetrical Bodycon Stretch Fishnet Cocktail Midi Dress SZ S
$59.97 $47.98
Material: Rayon-Nylon-Spandex& Lining: Spandex-Polyester
Measurements areapproximate taken with the garment laying flat, and not stretched
Dress: Pit to pit:30″ (15×2) – Waist: 28″ (14×2) – Hips: 34″(17×2) – Length: 43”
1 in stock
| Weight | 2.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0 × 12.0 × 3.0 in |
| Chest | 30 in |
| Closure | Zip |
| Neckline | Sweetheart |
| Occasion | ["Wedding", "Party/Cocktail"] |
| Size | S |
| Fabric Type | Woven |
| Accents | Fishnet collar-Asymmetric |
| Vintage | No |
| Dress Length | Midi |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Waist | 28 in |
| Style | ["Bodycon", "Midi"] |
| Features | ["Asymmetric", "Lined", "Stretch"] |
| Season | ["Spring", "Summer"] |
| Handmade | No |
| Pattern | Solid |
| Sleeve Length | Sleeveless |
| Garment Care | Hand Wash Only |
| Color | Black |
| Sleeve Type | One Shoulder |
| Material | Polyester |
| Size Type | Regular |
| Theme | |
| Item Condition | New with tags |
| Brand | E L L I A T T |
Material: Rayon-Nylon-Spandex& Lining: Spandex-Polyester
Measurements areapproximate taken with the garment laying flat, and not stretched
Dress: Pit to pit:30″ (15×2) – Waist: 28″ (14×2) – Hips: 34″(17×2) – Length: 43”





























Reviews
There are no reviews yet.