Don't miss our offers! - up to 20% OFF!
UGG Treadlite Silver Gray Sequin Knit Mid Calf Sweater Boots Shoes Size 6
$62.97 $50.38
UGG Treadlite Silver Gray Sequin Knit Mid Calf Sweater Boots Size 6
Like new
1 in stock
| Weight | 4.0 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 15.0 × 3.0 in |
| Country of Origin | Australia |
| Toe Shape | Round Toe |
| Closure | Zip |
| Occasion | ["Business", "Casual"] |
| US Shoe Size | 6 |
| Fabric Type | Knit |
| Heel Height | Flat (Under 1 in) |
| Accents | ["Sequin", "Zipper"] |
| Vintage | No |
| Department | Women |
| Style | Slip-On |
| Outsole Material | Rubber |
| Features | ["Comfort", "Cushioned", "Lightweight", "Zipper"] |
| Season | ["Fall", "Spring", "Winter"] |
| UK Shoe Size | 5 |
| Shoe Shaft Style | Mid-Calf |
| Pattern | Solid |
| Character | Boots |
| EU Shoe Size | 38 |
| Color | Gray |
| Type | Boot |
| Customized | No |
| Heel Style | Flat |
| Model | UGG Treadlite |
| Theme | Metal |
| Upper Material | Wool Blend |
| Item Condition | Pre-owned – Good |
| Brand | UGG |
UGG Treadlite Silver Gray Sequin Knit Mid Calf Sweater Boots Size 6
Like new



























Reviews
There are no reviews yet.